BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY

Nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej UNICEF- „Baw się i bądź bezpieczny!”.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym: jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych, jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, bowiem to właśnie najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci.

Partnerem projektu jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach projektu przewidziane są następujące działania:

• Prowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne.
  • Konkurs dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii „Baw się i bądź bezpieczny!”.

Zachęcamy wszystkich do porozmawiania z dziećmi na temat tego, czy w swoim najbliższym otoczeniu czują się bezpieczne. Czy w pobliżu szkoły znajdują się dobrze oznakowane przejścia dla pieszych? Czy place zabaw są odpowiednio zabezpieczone? Wszystkie uwagi dzieci, zawarte w liście przez nie podpisanym, zostaną przekazane władzom lokalnym przez Samorząd Uczniowski.

Koordynatorem projektu jest p. Magdalena Luraniec