REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom, którzy muszą dłużej przebywać w szkole, ze względu na czas pracy rodziców, opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Świetlica czynna jest codziennie (oprócz sobót i niedziel) w godzinach  od 7.00  do 17.00.

2. Do świetlicy mogą uczęszczać uczniowie klas 0 – III (w wyjątkowych sytuacjach dzieci z klasy IV).

3. Świetlica przeznaczona jest dla uczniów, których rodzice (opiekunowie) pracują zawodowo (dziecko przebywa w świetlicy tylko w czasie godzin pracy rodziców).

4. Rodzice (opiekunowie) ubiegający się o przyjęcie dziecka do świetlicy składają kartę zgłoszeń, którą można pobrać od nauczyciela świetlicy lub ze strony internetowej szkoły.

5.  Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innym pomieszczeniu lub na boisku szkolnym.

6. Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego rodzic postanowi wypisać dziecko ze świetlicy, powinien fakt ten zgłosić nauczycielowi świetlicy.

7. Świetlica nie odpowiada za zgubione rzeczy dzieci.

8. W przypadku zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy rodzice (opiekunowie) ponoszą koszty naprawy.

REGUŁY OBOWIĄZUJĄCE W NASZEJ ŚWIETLICY:

1.   Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela świetlicy.

2.   Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.

3.   Uczeń ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela świetlicy.

4.   Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.

5.   W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych przedmiotów przyniesionych z domu.

6.   Dziecko ze świetlicy mogą odebrać jedynie rodzice lub wyznaczeni przez Nich opiekunowie, których dane  są wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.

7.   Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela  świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.

Wychowawcy świetlicy nie odpowiadają za dziecko, które samodzielnie opuściło teren szkoły w czasie kiedy powinno przebywać w świetlicy szkolnej.