ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Dzień Patrona jest obchodzony w naszej szkole niezwykle uroczyście. Wszyscy uczniowie uczcili pamięć Janusza Korczaka na uroczystej akademii.

Jak co roku Kółko Teatralne przygotowało oprawę Dnia Patrona szkoły. Na akademii dzieci z klas trzecich zaprezentowały montaż literacko- muzyczny poświęcony osobie Janusza Korczaka. Wszyscy uczniowie mieli okazję usłyszeć interpretację wierszy autorstwa dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Mali aktorzy pokazali tradycje i zwyczaje społeczności żydowskiej, z której wywodził się Stary Doktor. Przekazał on wiele wartości dotyczących wychowania dzieci. Może być autorytetem dla nas wszystkich.

Młodym widzom szczególnie spodobał się przepiękny taniec żydowski oraz stroje aktorów. Wszyscy mogli poczuć klimat tamtych czasów.

Miłym akcentem programu w tym dniu był słodki, imieninowy poczęstunek.

Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa,

a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek

bezsennych nocy, kapitał ciężkich

przeżyć i wiele myśli...”