ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku nasza szkoła obchodziła Święto Niepodległości.

Obchody rozpoczęliśmy już w piątek 8 listopada. Uczniowie klas szóstych z wychowawczyniami pojechali do Wieliczki, gdzie w hali Solnego Miasta miała miejsce uroczysta inscenizacja przypominająca zdarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Potem odbyło się wielkie śpiewanie piosenek patriotycznych z udziałem uczniów wszystkich szkół wielickich.. Główną rolę odgrywał stworzony z tej okazji chór, złożony z najbardziej umuzykalnionych uczniów. Nasza szkoła również była reprezentowana przez chórek prowadzony przez siostrę Agnieszkę Makarską. Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów chorągiewki w barwach narodowych oraz śpiewniki piosenek patriotycznych.

W środę 13 listopada w szkole klasy szóste przedstawiły inscenizację okolicznościową, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyń Sabiny Grochal i Katarzyny Krakowiak, przy współudziale chóru szkolnego. Wszyscy uczniowie, również publiczność, chętnie śpiewali znane przez wszystkich legionowe pieśni.

W salach lekcyjnych przygotowano stosowne gazetki, nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze o zdarzeniach roku 1918. Jeszcze w październiku dziewiętnaścioro uczniów wzięło udział w kuratoryjnym konkursie ortograficznym pt. "Po polsku o historii".

Staramy się, aby obchody świąt narodowych nie były nudne i oficjale, ale radosne, różnorodne, ciekawe, angażujące aktywność naszych uczniów i kształtujące postawy patriotyczne.