Zajęcia adaptacyjne w klasach pierwszych – „Już w szkole”

Kiedy dziecko idzie do szkoły , jest wypełnione ciekawością i nadzieją. Wyobraża sobie lekcje, cieszy się z nowego tornistra. Mały uczeń bardziej myśli o tym, jak będzie w szkole, niż jaki on będzie w szkole. Dziecku czasem towarzyszą też negatywne emocje : obawa, lęk, niepokój przed nieznanym. Zajęcia adaptacyjne mają zniwelować stres związany z rozpoczęciem nauki w szkole. Wstępem do adaptacji był zorganizowany jeszcze w maju, dla dzieci i rodziców, Dzień Otwarty. Podczas zajęć uczymy się : słuchać innych, przestrzegać zasad, szanować nauczycieli i kolegów, pracować w zespole. To dopiero początek naszego treningu zachowań, ale już teraz widać, że wszystkie pierwszaki baaaardzo się starają.