Odblaskowa Szkoła – wiem, jak być bezpiecznym!

Pierwsze dwa miesiące roku szkolnego upłynęły w klasach I-III pod znakiem… a właściwie pod ZNAKAMI drogowymi. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomnieliśmy sobie, jakich zasad należy przestrzegać, by prawidłowo poruszać się jako pieszy czy pasażer samochodu. W odświeżeniu tych wiadomości pomogła nam wizyta przedstawiciela Policji, a także spotkania ze Strażą Pożarną. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują.

Ostatniego dnia października spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by podsumować i utrwalić wiedzę, którą nabyliśmy w ciągu tych kilku tygodni. Klasa 2B pod przewodnictwem p. Beaty Strzeleckiej przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek krótkie przedstawienie. Młodzi aktorzy raz jeszcze przypomnieli, jak ważne jest noszenie odblaskowych znaczków, prawidłowe przechodzenie przez ulicę czy podróżowanie zawsze w zapiętym foteliku samochodowym. Po ich występie zaprezentowany został film „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Nasze spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników dotychczasowych konkursów i nagrodzenia laureatów. Oklaskiwaliśmy zwycięzców konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i konkursu plastycznego „Noś odblaski”. Zdobywcom pierwszych miejsc i wyróżnień – gratulujemy!