CO TAM W SZKOLE CZARODZIEJÓW?

Na kolejnej zbiórce październikowej młodzi uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejów znowu czarowali i to z powodzeniem! Spotkali się także z czarownicą, która nauczyła ich gotować zupę czarownic, po wypiciu której można nabrać dodatkowej mocy. Czarownica zaprosiła ich również na sabat czarownic. Mieli ochotę wziąć w nim udział, ale jak się tam udać? Oczywiście potrzebna miotła, na której można latać, a której nie mają! No cóż, trzeba było się wziąć do pracy. Tak więc w pracowni mioteł zaczęły powstawać niezwykłe egzemplarze, które olśniewały czarowną mocą!

Najróżniejsze modele - Nimbus 2000, Kometa 260, Siódemka Zmiatacz i inne, wszystkie miały smukłą i lśniąca rączkę oraz długi ogon, zrobiony ze starannie dobranych witek. Były fantastyczne i co najważniejsze – latały! Dzięki nim czarodzieje udali się na sabat i tam zagrali mecz towarzyski w quidditcha. Po poprawnie zdanych egzaminach ukończyły Szkołę Magii i Czarodziejów z wyróżnieniem oraz otrzymały sprawność czarodziejów. Powróciły już do mugolskiej szkoły, ale z wiedzą, że ich czary mają służyć ludziom i sprawiać, by byli radośni i szczęśliwi.