Święto literatury pod Wawelem

Bez cienia przesady można stwierdzić, że obowiązkiem każdego bibliofila jest udział w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Dla wielu z nas – uczniów klasy VIc była to pierwsza wizyta w EXPO Kraków, ale na pewno nie ostatnia!

Tegoroczne święto literatury zaskoczyło nas swą niepowtarzalną atmosferą. Mgiełka tajemnicy unosząca się nad nieodkrytymi jeszcze światami książek oraz spotkania oko w oko z autorami wielbionych pozycji stanowiły składniki literackiej uczty.

Wzięliśmy udział w piątkowej odsłonie Targów (27.10.2017), a naszym motywem przewodnim był komiks. Nie tylko spróbowaliśmy swych sił w rysowaniu postaci, ale także udało nam się porozmawiać z panem Mieczysławem Fijałem, autorem, który przeprowadził nas przez drogę tworzenia komiksów.

Spotkaliśmy również naszego dobrego znajomego z książek Tolkiena – Gandalfa, zaopatrzyliśmy się w interesujące nas pozycje i pełni literackich wrażeń powróciliśmy do domów.

A teraz… zabieramy się do lektury Uśmiech