W KRAINIE MAGII I CZARÓW

Na początku października zuchy przeszły magicznym tunelem do Krainy Magii i Czarów, gdzie zostały przyjęte do Szkoły Czarodziejów, by nauczyć się czarować uśmiech, dobre humory i .. nie tylko to! Na początku młodzi magicy nauczyli się piosenki czarodzieja i obejrzały pokaz sztuczek magicznych, nawet się ich nauczyły, ale sztuczki, to nie to co prawdziwe czary … No ale jak tu czarować bez czarodziejskiej różdżki? Oczywiście się nie da, dlatego każdy adept szkoły Czarodziejów musiał wykonać różdżkę dla siebie.

Każda musiała być dostosowana do swojego czarodzieja, ale wszystkie rdzeń miały zbudowany z rogu jednorożca i smoczych serc, a dodatkiem było pióro feniksa. Gdy każdy czarodziej miał swoje narzędzie pracy, zaczęła się w Szkole Czarodziejów nauka magicznych zaklęć. I chociaż jeden niesforny adept chciał zaczarować księcia w żabę, to jednak Wielki Mag czuwał nad czynieniem dobrych czarów i na to nie pozwolił! Tak więc żaby stawały się książętami – nie inaczej. Próby czarów były liczne, niektóre skuteczne. Ostatecznie trzeba powiedzieć, że nauka nie poszła w las, bo w końcu udało się wyczarować gradobicie … czekoladkami!