„ WEEKENDY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ”

Zakończył się projekt „Weekendy z Piłką Ręczną 2016”, w której wzięła udział drużyna dziewcząt i  chłopców ze Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich . Projekt realizowany był przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Konsultacje rozpoczęły się już w czerwcu 2016 roku w hali sportowej ZSOS nr 1 w Krakowie , gdzie dzieci aktywnie mogły spędzić czas.

Nasza reprezentacja pod okiem trenerów uczestniczyła w trzech spotkaniach. W przeprowadzonym projekcie realizowane były treści programowe związane z kształtowaniem zdolności motorycznych, umiejętności technicznych, które wdrożono podczas gier i zabaw pomiędzy uczestniczącymi zespołami. Dodatkowo uczestnicy nabyli szereg wiadomości związanych z przepisami gry, zasadami prawidłowego odżywiania się, higieny osobistej oraz bezpieczeństwa podczas zajęć. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja i zaangażowanie dzieci.

W naszym subregionie w projekcie wzięły udział szkoły:

DZIEWCZĘTA:

1. 1.    Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich
  2. 2.     Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych
  3. 3.    Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach
  4. 4.    Zespół Szkół w Raciborowicach
  5. 5.    Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Szarowie

CHŁOPCY:

1. 1.    Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich
  2. 2.    Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Szarowie
  3. 3.    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świątnikach Górnych
  4. 4.    Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach