ZABAWY AFRYKAŃSKIE

Na majowej zbiórce zuchy wysłuchały opowieści o afrykańskim chłopcu Alim i jego wyobraźni. Dowiedziały się, że dzieci afrykańskie mają zupełnie inne życie w Afryce, niż one. Najpierw jest czas na obowiązki, a dopiero potem na przyjemności i zabawy.  Dzieci afrykańskie nie mają takich zabawek, jak zuchy, więc do zabawy wykorzystują kamyki, gałązki i kapsle. Bawią się w berka i ganianego, grają w klasy. Zabawki często robią sobie same „z niczego”- patyków, starej sukienki, czy chusty mamy lub siostry, ze starych, zepsutych klapków taty itp.

Muszą mieć przy tym mnóstwo wyobraźni.  Na zbiórce zuchy rozwijały więc swoją wyobraźnię i wykonały zabawki do gry – ze starego, drucianego wieszaka i pończochy mamy- zrobiły rakietkę do gry. Z użytej butelki po wodzie zrobiły zaś zabawkę do gry zręcznościowej. Piłeczki do tych zabawek wykonały z pończochy i kawałka gazety. Na końcu wszyscy bawili się swoimi zabawkami przednio, co można obejrzec na zdjęciach.