ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 LISTOPADA PRZYPADA

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Jak je obchodzić?

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.  W tym  roku  nasza szkoła  zdecydowała się na promocję tego właśnie święta. Nie bez znaczenia 21 listopada  jest to także święto naszego  Patrona -  Janusza Korczaka.

Kim jest człowiek życzliwy?

Wystarczy zsumować   uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Wcale.
Kultura dnia codziennego wymaga uprzejmości względem innych. Czy tak ciężko się uśmiechnąć? Raczej nie. A to najlepszy środek do „przełamania lodów", do stworzenia miłej atmosfery.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. W ten piątek kolorowi listonosze dostarczali w szkole  listy....tylko z dobrymi słowami .  Zobaczcie czy było warto ? :)