Klasy drugie w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

We wtorek 20 listopada uczniowie klas 2 d i 2 e wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach daktyloskopijnych. Poznały podstawowe techniki daktyloskopijne, ćwiczyły wykonywanie prawidłowego odcisku palca. Drugoklasiści wcielili się w detektywów odkrywających swoje linie papilarne znajdujące się na opuszkach palców. Następnie uczniowie zwiedzili wystawę z przewodnikiem, który opowiadał o życiu zwierząt, odżywianiu, rozmnażaniu, sposobach poruszania i obrony przed drapieżnikami. Opowiadał o pochodzeniu człowieka jako gatunku, jego pozycji w świecie zwierząt oraz wpływie na środowisko przyrodnicze. Miłośnikom przyrody, świata dzikich zwierząt oraz historii Ziemi serdecznie polecamy odwiedzenie Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.