GRA MIEJSKA W NIEPOŁOMICACH

W ostatni wtorek marca klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Niepołomic, aby wziąć udział w grze miejskiej. Uczniowie podzieleni na grupy i wyposażeni w niezbędne mini-przewodniki z mapkami i zdjęciami zwiedzanych obiektów, ruszyli w trasę, zaczynając od Kopca Grunwaldzkiego. Na miejscu znaleźli list od Stańczyka, który prowadził ich przez kolejne miejsca, opowiadając ciekawostki o każdym z nich i wyznaczając w każdym punkcie zadanie indywidualne, grupowe lub zespołowe, za których wykonanie drużyny zdobywały punkty. Ponadto uczestnicy gry musieli rozpoznać obiekt na zdjęciu i wpisać jego nazwę do przewodnika wraz z numerem na mapce. Jednym z wielu punktów było też muzeum przyrodnicze, gdzie uczniowie poznali zwierzęta żyjące w Puszczy Niepołomickiej, na które polowali królowie. Potem drużyny musiały się wykazać wiedzą zdobytą na warsztatach. Gra miejska podobała się wszystkim, każdy uczestnik zdobył plakietkę SUPER uczestnika, a drużyny dodatkowo otrzymały nagrody za zdobyte punkty. To był bardzo udany i pełen wrażeń dzień, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała :)