WYCIECZKA DO BAJKI PANA KLEKSA W KATOWICACH

24 stycznia klasy 4c i 4d wybrały się na wycieczkę do Katowic. Zaczęliśmy od spaceru po górniczym osiedlu Nikiszowiec. Następnie udaliśmy się do Bajki Pana Kleksa, gdzie dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi uczniowie Akademii Pana Kleksa. Musieli poszukać: guzika z czapki Bogdychanów, szmaragdowej szkatułki i magicznego kałamarza. Uczestniczyli w kleksografii, leczyli chore sprzęty, wiązali węzły marynarskie. W podwodnym świecie Królowej Aby poznali tajniki ekologii i ochrony środowiska. Uczestniczyli również w warsztatach chemicznych. Uczniowie spędzili bardzo miło czas na wspólnej integracji na interaktywnej ekspozycji. Czas spędzony w Bajce z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.