Konkurs recytatorski "Wiersze Juliana Tuwima"

17 maja 2022 roku odbył się konkurs recytatorski "Wiersze Juliana Tuwima" zorganizowany przez panie ze świetlicy szkolnej.

Główne cele konkursu to zainteresowanie dzieci twórczością Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W konkursie brało udział 13 uczniów z klas I-III, po jednej osobie z każdej klasy. Uczestnicy mieli możliwość wyboru wiersza Juliana Tuwima. O wynikach zadecydowało czteroosobowe jury. Swoją obecnością zaszczyciła zebranych Pani Wicedyrektor Dorota Kołek.

Na ocenę miały wpływ następujące elementy: tempo, intonacja, interpretacja i ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami. Poziom przygotowania był bardzo wysoki. Członkowie jury mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwej naradzie udało się wytypować najlepszych.

Zwycięzcy konkursu:

1. Zofia Plewniak 1e