Kampania Pomarańczowej Wstążki przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży 2021

„Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym”
Charles Chaplin

Tradycyjnie już w dniach 1-19 listopada 2021 rozpoczynają się wielickie działania w ramach ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Celem tej kampanii jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. W tym roku hasłem przewodnim Kampanii Pomarańczowej Wstążki jest Bezpieczne Dzieciństwo – Inwestycja w Przyszłość Mówić, Ufać, Czuć. Punktem kulminacyjnym kampanii jest zorganizowana w dn. 17.11.2021 r. - Wielicka Konferencja nt. Ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem.

W dniu 16 listopada w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Pomarańczowej Wstążki. Cały dzień poświęcony będzie na spotkania, pogadanki, pokazy filmów, które łączy jeden cel – zbudowanie świata wolnego od przemocy i krzywdy. Nieodzownym elementem tej akcji jest kolor pomarańczowy, zwracamy się więc z prośbą, aby tego dnia uczniowie oraz pracownicy szkoły byli ubrani w powyższy kolor.