Podsumowanie działań biblioteki szkolnej w I semestrze 2020/2021

Najważniejszym wydarzeniem minionego semestru było uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Pośród licznych, codziennych przedsięwzięć wspomnieć należy także następujące wydarzenia:

1. Głośne czytanie w wybranych klasach i poranki poetyckie w tygodniu, w którym przypada Dzień Głośnego Czytania.
  2. Upamiętnienie wystawą, pogadanką i lekcją biblioteczną kolejnej rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.
    Uczniowie chętnie włączyli się i prezentowali poezję i sylwetkę Jana Pawła II.
  3. Przeprowadzono ankietę na temat czytelnictwa w szkole.
  4. Dzień Uśmiechu zaowocował lekturą z uśmiechniętą książką.
  5. Z okazji Dnia Postaci z Bajek wspólnie z Małym Samorządem Uczniowskim zorganizowano atrakcje z postaciami z bajek, słuchanie muzyki, lekcje czytelnicze w wybranych klasach i konkurs plastyczny.
  6. W czasie zdalnego nauczania, oprócz opieki czytelniczej stacjonarnie, podsuwaniu propozycji lektur i ciekawostek w "Teamsach" wspomniano o ważnym dniu dla milusińskich - Dniu Pluszowego Misia.https://wakelet.com/wake/DFvA4o9jqy4kZL_9clMye
  7. Powrót po feriach miał słodki smak, bowiem bibliotekę odwiedził sam Kubuś Puchatek, który zachęcał do wypożyczania książek i dzielił się swoimi mądrościami.