RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

„ Ratujemy i uczymy ratować” (RUR) – program edukacyjny prowadzony przez Fundację WOŚP, którego celem jest organizowanie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już od najmłodszych lat. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, jak udzielanie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Kształtowane są u nich właściwe nawyki i postawy, pierwsza pomoc staje się dla dzieci czymś naturalnym. W ramach tego programu szkolimy dzieci  w kl. 0-3 przy okazji akcji „ Odblaskowa Szkoła”, a uczniów klas starszych na zajęciach z wychowania fizycznego, na lekcjach przyrody i godzinach wychowawczych. Na zajęciach korzystamy z pomocy dydaktycznych ( fantomy, podręczniki, filmy instruktażowe), dzięki czemu nauka resuscytacji jest atrakcyjna i bardziej efektywna. Naszą wiedzę i umiejętności wykorzystaliśmy m.in. biorąc udział  w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnej  resuscytacji krążeniowo- oddechowej (RKO).