SZACHY W SZKOLE

W nowym roku szkolnym 2015/2016 został uruchomiony w klasach 2b i 2c pilotażowy program nauczania gry w szachy w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez szachy w szkole".

Program jest innowacją edukacyjną i uzyskał akceptację Ministra Edukacji Narodowej. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności matematycznych, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowych, jak odpowiedzialność, koncentracja i intuicja. Gra w szachy jest doskonałą formą rozwijania tychże właśnie umiejętności.

W naszej szkole program jest prowadzony w klasach 2 b i 2 c. Realizacja programu potrwa do czerwca 2017 roku.