„OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM ZUCHEM I ZAWSZE PRZESTRZEGAĆ PRAWA ZUCHA”

12 czerwca 2013 odbyła się już ostatnia w tym roku szkolnym zbiórka. Tym razem była to zbiórka niezwykła, inna od wszystkich do tej pory, bardzo ważna i uroczysta, bowiem na niej zuchy złożyły OBIETNICĘ ZUCHOWĄ.

Przybyli na nią zaproszeni goście – pani Dyrektor Jadwiga Ptasznik, druhna Komendantka hm Ewa Ptasznik, rodzice zuchów oraz harcerze z IV Drużyny Harcerskiej.

Zuchy na zbiórce– zmagając się z trudnymi zadaniami, zarówno ruchowymi, jak i wymagającymi myślenia- odkrywały kolejne Prawa Zucha. Były wystawione na liczne próby - siły, odwagi, ognia, pamięci, szybkości i zręczności. Ponadto spożyły miksturę na wyparzenie języka, co z pewnością będzie ich chronić przed kłamstwem, pozbyły się swoich wad, paląc je w ognisku oraz obiecały swoim rodzicom poprawę i pracę nad swoim charakterem. Gdy zuchy w końcu wykazały się znajomością Prawa Zucha, pomyślnie przeszły próby i udowodniły, że zasługują na noszenie znaczka zuchowego- zostały dopuszczone do złożenia Obietnicy Zuchowej i tym samym stały się prawdziwymi zuchami. Tak więc 16 zuchów zasiliło szeregi ZHP!

Po krótkim przemówieniu i dobrym słowie druhny Komendantki, wszyscy goście zostali zaproszeni do kręgu i obrzędowego zakończenia zbiórki, poprzez przekazanie iskierki przyjaźni.

Czuwaj!