WIZYTA W SCHRONISKU

24 czerwca 2013 r. uczniowie klas drugich wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, by przekazać dary od uczniów naszej szkoły, zebrane w ramach organizowanego w maju Dnia Praw Zwierząt.  Panie pracujące w schronisku oprowadziły uczniów -podzielonych na mniejsze grupy - po obiekcie, pokazały pomieszczenia i boksy, w których przebywają bezdomne psy i koty, opowiadały o warunkach panujących w schronisku, smutnym losie zwierząt, wolontariuszach działających na rzecz zwierząt oraz sposobach ochrony zwierząt, a także z cierpliwością odpowiadały na wszystkie pytania zaciekawionych uczniów. Na koniec wizyty, za przyniesione dary dla zwierząt, nasza szkoła otrzymała Certyfikat Wielkiego Serca, który został złożony na ręce drugoklasistów. Organizatorka przedsięwzięcia - Barbara Studzińska dziękuje NIEOBOJĘTNYM na los zwierząt za wszystkie dary, mając nadzieję, że na tym nie skończą się działania na rzecz naszych braci mniejszych!

Wizyta w schronisku była dla uczniów bardzo kształcąca. Dzieci wyniosły z niej nie tylko wiedzę przekazaną przez pracownika schroniska, ale też mogły zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę, a raczej wyobrażenie o schronisku dla zwierząt, które do tej pory – w ich mniemaniu – było drugim domem dla zwierząt, a więc ciepłym, miłym i bezpiecznym, a w rzeczywistości okazało się czymś zgoła przeciwnym. Dlatego po wizycie w schronisku, drugoklasiści przejęci smutnym losem bezdomnych zwierząt, napisali krótkie listy do ludzi. Oto niektóre z nich:

„Ludzie! Nie bijcie zwierząt, nie zamykajcie zwierząt w klatkach i nie wyganiajcie ich z domu. Powinniście kochać zwierzęta, bo nic Wam takiego nie zrobiły! Pamiętajcie, że zwierzęta bardzo lubią ludzi! A niektórzy ludzie ich nie lubią i najpierw kupują psy, a potem wyrzucają je z domu.

Mateusz Wójcik

„Wczoraj byłam w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Tam widziałam wyrzucone, smutne psy i koty. Los tych zwierząt był strasznie marny! Już wiem jak jest w schronisku”

Gosia Rogowska

„Wczoraj byłam w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Widziałam tam smutne psy za kratami. Los tych zwierząt był zły, były bite, niekochane i niechciane. Tam było okropnie, widziałam te biedne zwierzęta”