I TURNIEJ SZACHOWY

25 czerwca w ramach Dnia Sportu odbył się w naszej szkole I Turniej Szachowy o puchar Dyrektora szkoły oraz Rady Rodziców, zorganizowany przez pana Kamila Baryczkę, nauczyciela gimnazjum, oraz panią Katarzynę Krakowiak - instruktorów szachowych, którzy również sędziowali w konkursie.

Udział wzięło 15 młodych szachistów, uczniów klas od pierwszej do szóstej.

Prawie wszyscy po raz pierwszy grali w turnieju i po raz pierwszy używali zegarów szachowych. Rozegrano 7 rund. Najlepsi okazali się;

1. Jeremi Torój - III klasa

2. Michał Pawłowski - IV klasa

3. Karol Ozga - klasa VI klasa

Wyróżnić również należy najmłodszych uczestników, którzy zajęli miejsca tuż za podium - Alicję Pawłowską z klasy II i Miłosza Piątka z klasy I.

Zajęcia szachowe odbywają się w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców, która zakupiła potrzebny sprzęt oraz ufundowała nagrody w turnieju.

Pani Dyrektor gimnazjum Elżbiecie Sadowskiej oraz panu Kamilowi Baryczce bardzo dziękujemy za współpracę. Mamy nadzieję, że szachy będą cieszyć się coraz większą popularnością w obu naszych szkołach.