ZAPISY UCZNIÓW DO SZKOŁY

Szanowni Państwo!

Zapisy uczniów do szkoły na rok szkolny 2013/2014 odbędą się w dniach od 4 do 7 marca 2013 r. w godzinach od 9.00 do 14.00

UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W ROKU 2008 roku (5-CIO LATKI)!!!

Dzieci te podlegają obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu od 1 września 2013 r.

Uwaga!!!

Rodzice dzieci, które nie są na stałe zameldowane w obwodzie naszej szkoły,(Obwód: Węgrzce Wielkie, Strumiany, Mała Wieś) przy zapisie zobowiązani są przedstawić akt urodzenia dziecka i swój dowód tożsamości oraz nazwę szkoły i  dokładny adres  do której dziecko z racji zameldowania powinno uczęszczać.

ZAPISY 6-LATKÓW DO KLASY I

Przyjęcie dziecka do szkoły następuje na wniosek rodziców.

- Rodzice dziecka mają prawo  do złożenia wniosku o przyjęcie dziecka  sześcioletniego do szkoły podstawowej.

- Warunkiem przyjęcia sześciolatka do szkoły podstawowej w wyżej podanym okresie, będzie wcześniejsze objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym.

-Dzieci sześcioletnie, które od 1 września 2013 r. nie podejmą nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej, mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

ZAPISY PIĘCIOLATKÓW DO KLASY 0

Rodzice5-cio  letnich dzieci, które zameldowane są na stałe  w obwodzie naszej szkoły tj. w Węgrzcach Wielkich, Małej Wsi i Stumianach zostaną listownie poinformowani o terminie zapisu.

W przypadku, gdy Państwo zapiszecie dziecko do innej placówki (poza obwodem naszej szkoły) proszę o zgłoszenie tego faktu osobiście ponieważ szkoła zobowiązana jest wystawić dokument przeniesienia do innej placówki, a także ustawowo zobowiązana jest do prowadzenia nadzoru nad realizacją obowiązku szkolnego dzieci zamieszkałych w naszym obwodzie szkolnym.

Wzór KARTY ZAPISU DZIECKA znajduje się w kancelarii szkoły i w zakładce Pliki do pobrania

Dnia 22 maja 2013 r. o godz. 16.00 odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty dla rodziców i dzieci, które rozpoczną naukę w klasie 0 i I w roku szkolnym 2013/2014.

Serdecznie zapraszamy.