PODSUMOWANIE OBCHODÓW ROKU KORCZAKOWSKIEGO W GMINIE WIELICZKA

9 stycznia 2012 r. w  wielickim Magistracie uroczyście podsumowano ROK KORCZAKOWSKI.  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich, która pod patronatem Burmistrza Miasta  i Gminy przewodziła obchodom roku korczakowskiego w gminie Wieliczka, zorganizowała uroczyste jego zakończenie.

Przez cały rok nasza w Węgrzcach Wielkich organizowała wiele przedsięwzięć mających związek z patronem, odbyły się konkursy literackie na wiersz o Januszu Korczaku, plastyczny na okładkę książek Starego Doktora, konkurs na projekt z języka angielskiego  i prezentację multimedialną a nawet dyktando o Januszu Korczaku. Cyklicznie odbywały się spotkania z patronem w bibliotece szkolnej czy tydzień czytania najmłodszym dzieciom książek Janusza Korczaka. Dzieci pisały również listy do rodziców mówiąc o swoich pragnieniach i marzeniach. Zorganizowaliśmy  również 3 konkursy gminne dla uczniów i nauczycieli.

Podczas spotkania kończącego rok korczakowski  uczniowie z naszej szkoły  przedstawili piękny program artystyczny opowiadający  o Januszu Korczaku, jego życiu i twórczości przygotowany pod kierunkiem pań Agaty Urych, Renaty Sawickiej-Kot,  Izabeli Kurowskiej i Agnieszki Makarskiej.  Było to bardzo barwne widowisko przeplatane tańcem, śpiewem  i recytacją.  Można było tam zobaczyć Króla Maciusia I z ministrami, przybyły  też  dzieci z różnych zakątków świata, które mówiły o swoich marzeniach i pragnieniach.  Ten barwny korowód przybliżył  postać Starego Doktora  uczniom wielickich szkół, którzy przybyli na tę piękną uroczystość.  Po części artystycznej obecni na uroczystości uczniowie wzięli udział w krótkim quizie wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka zdobywając słodkie nagrody.

Na koniec uroczystości Pani Kierownik Wydziału Edukacji  Bożena Bartyzel wraz  z panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Węgrzcach Wielkich Jadwigą Ptasznik wręczyły nagrody laureatom konkursów gminnych zorganizowanych przez  z okazji roku korczakowskiego.

Konkurs literacki „Gdybym był królem”

I miejsce Katarzyna Gabryś - SP Mietniów

II miejsce Adrian Łabuz - SP Janowice

III miejsce Agnieszka Drej -  SP Nr 2 Wieliczka