Tydzień z patronem

W dniach 16-23 listopada 2012r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej „Święto Patrona Szkoły”. Święto patrona Janusza Korczaka obchodzone jest co roku w naszej szkole w dniu imienin Janusza. W Roku Korczakowskim główne obchody odbędą się w grudniu w Magistracie Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce. Nie mniej jednak nie mogliśmy pominąć tej tradycyjnej daty w listopadzie.

Uczniowie wszystkich klas(O-VI) wzięli udział w „Spotkaniu z patronem” w niecodziennej scenerii.... przy ognisku. Wprawdzie ognisko było sztuczne, ale i tak nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom imprezy czytelniczej.

Pogadanka o patronie przeplatana była wierszami, piosenkami. Członkowie Koła Miłośników Książki czytali fragmenty utworów Janusza Korczaka oraz książkę współczesnej pisarki Beaty Ostrowickiej o Januszu Korczaku ”Jest taka opowieść”

Obchodom towarzyszyła wystawa w czytelni przybliżająca uczniom sylwetkę naszego patrona.