LEKCJA PRZYRODY "NA ŻYWO"

20 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się lekcja przyrody „na żywo”, którą przeprowadziła Agencja Impresaryjno-Artystyczna Klaps Art z Krakowa. W czasie lekcji opiekunka węży opowiadała o życiu i zwyczajach tych niezwykłych, egzotycznych zwierząt, prezentując 5 węży: boa dusiciela – 5 - letnią Karolcię, 3,5 - letniego pytona tęczowego, pytona królewskiego o wdzięcznym imieniu Julek, oraz 2 pytony tygrysie, okazałego albinosa Marcela i nieco mniejszego Kubę.

Uczniowie dowiedzieli się, co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką długość osiągają, jak mogą zachowywać się w środowisku naturalnym. Każdy z nas miał okazje pogłaskać węża sprawdzając, że w rzeczywistości są to bardzo delikatne i miłe w dotyku zwierzęta. Największe zainteresowanie wzbudził Marcel, pyton tygrysi, który jako albinos ma bardzo rzadko spotykane biało – żółto – pomarańczowe ubarwienie.

Żywa lekcja przyrody była dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Mieliśmy okazję nie tylko poznać niezwykłe zwierzęta, ale mogliśmy również osobiście je dotknąć i zobaczyć na żywo. A przecież nieczęsto nadarza się taka okazja.