• Odwiedziny: 3282026

RADOSNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

94 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem .Uczniowie kl. 6a i 6b pod kierunkiem p.M.Lebiest i p.L.Ryczan,  przedstawili montaż poetycko-muzyczny, przypominający  nam historyczne okoliczności tego ważnego dla naszej Ojczyzny wydarzenia.

Na scenie dominowały biel i czerwień ,słychać było uroczyste dzwony, pojawiły się również dzieci w strojach krakowskich i harcerze trzymający wartę przy symbolicznym brzozowym  krzyżu. Głośno i radośnie  śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne. Oprawę muzyczną i choreograficzną przygotowała p. A. Makarska.

Dla młodszych uczniów przygotowano kącik historyczny poświęcony symbolom  narodowym.  Zaprezentowano również książki i albumy o tematyce patriotycznej. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor podziękowała wszystkim  zgromadzonym i przypomniała, że każde takie spotkanie to cenna lekcja historii i patriotyzmu.