EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZERÓWCE

W naszej zerówce właśnie rozpoczęły się cykliczne spotkania z serii „Edukacja artystyczna dzieci”.

Pierwsze z nich odbyło się w piątek pod hasłem „Tańce narodów Europy”. To zajęcia umuzykalniając prowadzone metodą warsztatów, przez profesjonalnych muzyków, na bazie muzyki klasycznej. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć brzmienie instrumentów, poznać ich budowę i sposób wydawania dźwięków, a także poznać narodowe tańce krajów Europy.

W sali rozbrzmiewały dźwięki: polki, poloneza, walca, gawota, kujawiaka. Chętni i odważni zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wszyscy brali udział w ćwiczeniach rytmicznych. To nowe doświadczenia dla dzieci wymagające od nich umiejętności słuchania, koncentracji uwagi, reagowania na sygnał, znajomości konwenansów. Zerówkowicze spisali się na medal. Dołączyły do nich również dzieci z innych klas.