ODBLASKOWA SZKOŁA pochód i przedstawienie

25.10.2012 r. w Węgrzcach Wielkich zorganizowano imprezę promującą bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole policjantów, którzy to zabezpieczyli trasę przemarszu dzieci niosących transparenty z hasłami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci niosąc transparent „Chcemy czuć się bezpiecznie na drodze!” przemaszerowały w kamizelkach i opaskach odblaskowych ulicami Węgrzc Wielkich i Stumian. Spacer ten był wspaniałym sprawdzianem postaw dzieci.

W ten właśnie sposób uczniowie chcieli zwrócić uwagę kierowcom na to, iż nie są oni jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzieci idąc poboczem, czy chodnikiem, były wzorem do naśladowania. Zauważyć można było, że każdy przejeżdżający kierowca, jechał wolniej i czytał hasła na transparentach niesionych przez dzieci. Maluchy niosły wstążeczki (czerwone, żółte i zielone) symbolizujące sygnalizator świetlny.

W pobliżu szkoły zorganizowano akcję „Cytryna”, była to kontrola drogowa prowadzona przez policjantów, ale z dziećmi. Kierujący, którzy popełnili wykroczenie mogli wybrać mandat lub cytrynę do zjedzenia.

W tym szczególnym dniu, uczniowie młodszych klas na asfaltowym boisku szkolnym wykonywali kredą prace plastyczne ukazujące znaki drogowe.

Na parkingu szkolnym zaprezentowano wzorowo wyposażony rower. Wielu rowerzystów miało okazję porównania i dokonania oceny czy własny sprzęt zawiera wszystkie niezbędne elementy po to, by czuć się bezpiecznym na drodze.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, o tematyce bezpieczeństwa pt. „Odblaskowe dzieci”.

Zaprezentowano również pokaz multimedialny, którego celem było utrwalenie prawidłowych zachowań na drodze.

Wręczono też dyplomy i nagrody za najciekawszą gazetkę o bezpieczeństwie oraz w konkursach plastycznym i wiedzy o ruchu drogowym.

Zaproszeni Goście - policjanci z Komendy Powiatowej w Wieliczce, byli jurorami w konkursie na modę odblaskową.

Nasi honorowi Goście udzielili nam cennych wskazówek, na temat bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego.