ODBLASKOWA SZKOŁA

Już kolejny raz Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich bierze udział w akcji „Odblaskowa szkoła”. W ostatnim czasie wiele działo się w naszej szkole.

W dniu, w którym odbywało się zebranie  z rodzicami, uczniowie kl. IV „a” rozdawali wszystkim rodzicom ulotki, na temat bezpieczeństwa   w domu w szkole i na drodze.

Tego dnia w przygotowanym specjalnie kąciku dla rodziców, wyłożono materiały  o bezpieczeństwie dzieci. Wielu rodziców w oczekiwaniu na zebranie oglądało plakaty, sięgało po interesujące, pouczające broszury, czasopisma, książki.

W minionym czasie zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla klas I-VI pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Wpłynęło wiele prac, które to zostały wyeksponowane na wystawie, na korytarzu szkolnym. Każdego dnia w tym miejscu można było zauważyć grupy uczniów, rodziców, gości dyskutujących nad przesłaniem, jakie niosą prace.

Uczniowie klas I-VI przystąpili także do szkolnego konkursu wiedzy. Poziom wiadomości dzieci był wysoki i wyrównany.

9 października br. gościliśmy w naszej szkole Panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Udzieliła Ona uczniom klas I-VI cennych wskazówek, na temat bezpieczeństwa pieszych  i rowerzystów w ruchu drogowym.