ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 października 2012 był bardzo ważnym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy po złożeniu uroczystej przysięgi zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej  w Węgrzcach Wielkich.

Od początku września najmłodsi zaznajamiali się ze szkołą i zwyczajami w niej panującymi. Poznawali nauczycieli i starszych kolegów. Oprócz codziennej nauki, solidnie przygotowywali się do uroczystości Ślubowania – uczyli się piosenek, wierszy i oczywiście Poloneza. Wreszcie nadszedł ten wspaniały dzień! W obecności rodziców, rodzeństwa, wychowawców, pod czujnym okiem Pani Dyrektor, uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę i oficjalnie zostali przyjęci do Braci Uczniowskiej. Uroczystość uświetnił przepięknie wykonany przez najmłodszych Polonez, recytacje wierszy i radosne piosenki. Drugoklasiści przygotowali dla pierwszaków drobne upominki, a kochani Rodzice zadbali              o słodki poczęstunek. To był wspaniały dzień!