GRUNT TO RODZINKA

To hasło konkursu recytatorskiego  zrealizowanego  w ramach  obchodzonego w szkole Roku  Janusza Korczaka. Konkurs odbył się  20 czerwca 2012 r. . Brało w nim udział 20 uczestników  z klas 0-III. Tematem przewodnim były wiersze o osobach nam najbliższych  i rodzinie, która odgrywa w naszym życiu ważną rolę. Znaczenie posiadania szczęśliwej rodziny  podkreślał    Janusz Korczak, w swych  utworach cyt. Kochaj i dawaj przykład.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich, rozbudzanie  wrażliwości na piękno poezji polskiej.

Uczniowie biorący udział w konkursie byli bardzo dobrze przygotowani, wykazywali się doskonałą znajomością  wierszy oraz umiejętnością  łączenia  elementów recytacji.

Ocenę recytacji dokonywała komisja w składzie:p. Barbara Nowak,  p. Halina Antosz i  p. Monika Marszałek. Prezentacja wierszy była połączona z prezentacją multimedialną.

Po długich  debatach związanych z trudnym wyborem, laureatami konkursu zostali:

Wyróżnienie: Katarzyna Michalec kl.0

I miejsce Patrycja Bochenek kl. Ic

II miejsce Hania Salitra kl. Ib

II miejsce Krystian Nowak kl. Ia

III miejsce Martyna Sendorek  III a

Prowadząca konkurs : Beata Strzelecka.