REKORD GUINESSA W WIELICZCE

20 czerwca  klasy 4b i 5b pojechały do Centrum Kibicowania w Wieliczce. Uczniowie mogli do woli korzystać z atrakcji rozmieszczonych przed Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym, brać Udział w organizowanych konkursach.  Wszyscy z zapartym tchem obserwowali przygotowania do ustanowienia rekordu Guinessa w przyrządzeniu największej lasagni. O godz. 16 lasagna została oficjalnie zważona i .... okazało się, że mamy rekord !  Lasagne ważyła 4 tony 865 kilogramów i znacznie przewyższyła rekord z 1993 roku w Kalifornii.

Przyrządzanie lasagne rozpoczęło się już nocą, czuwało nad nim aż 50 osób, w tym gość specjalny- mistrz włoskiej kuchni, Giancarlo Russo, który przygotował dla wszystkich zgromadzonych pokazową lekcję gotowania. W uroczystym ważeniu dania udział wzięli także szefowie kuchni wprost z Półwyspu Apenińskiego- Claudio Silvestri i Stefano Gregorio, gotujący dla włoskiej reprezentacji podczas Euro 2012.