W Muzeum Lotnictwa

17 maja 2012 roku Gromada Zuchowa „Leśne Ludki” pojechała na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Zuchy z dużym zainteresowaniem zwiedzały wystawę lotniczą,  poznawały różnego rodzaju statki powietrzne: samoloty, lotnie, helikoptery. Mogły dotknąć i zobaczyć samolot od środka i poczuć się jak prawdziwi piloci siedzący za sterami samolotu pasażerskiego. Dużo radości dostarczyło dzieciom uczestnictwo w konkursie na najlepszy „odrzutowiec”.

Zuchy samodzielnie musiały złożyć samolot z papieru, pięknie go ozdobić a finałem było wyłonienie najlepszego konstruktora papierowego samolotu, który poszybował jak najdalej.

Największa atrakcją wycieczki było skorzystanie z żyroskopu i zabawy związane z podmuchami powietrza.  Z wycieczki "Leśne ludki" wróciły zachwycone i pełne wrażeń.

Druhna Beata Strzelecka

Druhna Barbara Studzińska