TRZYMAJ FORMĘ

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie „Trzymaj formę”. Jeden z cyklu tematów kontynuowaliśmy w Filii Biblioteki Publicznej w Węgrzcach Wielkich. Próbowaliśmy wówczas odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy to, co mi najbardziej smakuje jest zawsze dobre dla mojego organizmu?”

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Podczas spotkania dzieci z uwagą dzieliły różne artykuły spożywcze na dwie grupy. Jedna obejmowała zdrowe, godne polecenia, wartościowe dla naszego organizmu produkty żywnościowe. Druga z nich, choć piękna i kolorowa skupiała niezdrowe, a tak często zjadane przez dzieci różnego rodzaju słodycze.

ZAJĘCIA W KLASIE

W czasie jednych z zajęć mali kucharze własnoręcznie przygotowywali desery, w formie kolorowych postaci, samochodów, pejzaży… Na uwagę zasługuje fakt, że składnikami były tylko i wyłącznie owoce i warzywa. Co najważniejsze zjedzone one zostały przez ich twórców z wielkim apetytem.