NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

16 marca 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach Wielkich odbyła lekcja, na temat szkodliwości palenia papierosów. Jej głównym celem było uświadomienie młodym ludziom, jakim zagrożeniem dla ich zdrowia są papierosy i wdychanie dymu tytoniowego.

Zebrani uczniowie wzięli udział w pogadance edukacyjnej, na temat szkodliwości palenia papierosów. Dowiedzieli się, jakie poważne konsekwencje i choroby niesie palenie papierosów, ile w dymie papierosowym jest szkodliwych i rakotwórczych substancji.

Zapoznali się z pojęciem „biernego palacza”. Opowiadali o różnych sytuacjach, kiedy niestety sami stali się biernymi palaczami np. w parku, na plaży, na ulicy.

W dalszej części spotkania, uczniowie wykonali pomysłowe plakaty przemawiające do wyobraźni osób palących. Okazało się, że trzecioklasiści poradzili sobie doskonale i wykonali piękne i oryginalne prace.

W trakcie nauki szkolnej, najmłodsi uczą się jak sobie radzić w sytuacjach, gdy nagle znajdą się w zadymionych pomieszczeniach oraz gdy dorośli palą przy nich tytoń.

W minionym tygodniu dzieci klas I-III uczestniczyły w konkursie plastyczno-technicznym, którego hasło przewodnie brzmiało „Nie pal przy mnie proszę”. Najmłodsi wykonali wiele prac przemawiających do wyobraźni osób palących. Zapraszamy do obejrzenia wystawy umiejscowionej na korytarzu szkolnym.

Pomyśl

Papierosy

Mój kolego

Są szkodliwe!