DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek, trzeciego lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość zorganizowana przez oddział przedszkolny z okazji „Dnia Babci i Dziadka’’. Zaprezentowaliśmy naszym kochanym dziadkom szopkę noworoczną, w której pełno było wszelakich postaci. Obok narodzonego Jezusa i jego rodziców przybyli aniołowie, pastuszkowie, trzej królowie i szkolne dzieci.

Zawitali także gazdowie z naszych polskich Tatr, rybacy z bałtyckiego morza i krakowianka z wawelskiego grodu. Pokłon Panu składał również Zdzisław konserwator, mechanik samochodowy, kucharka, stylista Jacyków, prezydent Wałęsa, burmistrz, starosta, minister. O zwierzęta w szopie troszczyła się pani weterynarz. Odwiedzających Betlejem było tak wielu, że nad bezpieczeństwem musiała czuwać policjantka, zwłaszcza, iż przybyły także małe Smerfy. Ale to nie wszystko. Nie skończyło się na darach i prezentach dla Bożej Dzieciny. By umilić Jezuskowi przyjście do nas z nieba, tańczyły tancerki z zespołu „Tęcza”. Były dobre prawie tak, jak te oryginalne. Na zakończenie złożyliśmy gościom życzenia i odśpiewaliśmy „Sto lat”. A potem trwała biesiada. Gości było, co niemiara i pełne stoły.

Dziękujemy rodzicom za pomoc-życzliwość, hojność i zrozumienie.