ROK 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,

ale po to, abym ja działał i kochał. – Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie,

ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

Janusz Korczak

Rok 2012 został ustanowiony Rokiem Janusza Korczaka. W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane ze Starym Doktorem- 70. rocznica śmierci pedagoga oraz 100. rocznica założenia przed doktora Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie.

Nasza szkoła, która od 33 lat nosi z dumą imię Janusza Korczaka, aktywnie włączy się w uświetnienie tego ważnego roku. Planujemy przeprowadzenie wielu przedsięwzięć i projektów związanych z naszym patronem. Chcemy przybliżyć wszystkim główne idee pedagogiki Janusza Korczaka, jego twórczość literacką i życie, które w całości i do końca poświęcił dzieciom.

"Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy" - mawiał Stary Doktor. W 2012 roku będziemy mieli okazję poznać je lepiej, bo Rok Korczakowski będzie również rokiem, w którym powinniśmy się pochylić nad prawami tych najmniejszych.