GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

W grudniu 2011r. przeprowadziliśmy po raz drugi w naszej szkole akcję „Gwiazdka dla zwierzaka”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas.
Z radością informujemy , że dzieciom udało się zebrać ok. 50kg suchej karmy  i konserw dla psów i kotów, 8 posłań, przysmaki i 2 obroże.

Dary te  zostały przekazane do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 5.
Przy okazji zwiedziliśmy schronisko i przekonaliśmy się na własne oczy jak wiele jest zwierząt spragnionych uczucia i domu. Obecnie w schronisku przebywa ok.470 psów  i 160 kotów różnych ras i wielkości ( liczba ta niestety się zwiększa, zwłaszcza w okresie świąteczno-zimowym.)

Na szczęście jest sporo ludzi dobrej woli, którzy wspierają schronisko finansowo, materialnie, a także poświęcają swój wolny czas w ramach wolontariatu np. wyprowadzają psy na spacer, sprzątają boksy lub zbierają żywność dla zwierząt.

Dziękujemy wszystkim , którzy brali udział w tej akcji i apelujemy:

zanim zdecydujesz się na zwierzątko w domu, zastanów się czy jesteś w stanie zapewnić mu właściwą opiekę i miłość.

Pamiętajmy o zwierzętach bezdomnych , one najbardziej potrzebują naszej pomocy!!!