JEST TAKA NOC...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia, uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas w ten niepowtarzalny nastrój.

Pod kierunkiem siostry Urszuli przygotowali jasełka. Na scenie pojawiała się cała masa aniołów, pasterze i oczywiście Maryja z dzieciątkiem i Józef.  Trzej Królowie  także odwiedzili Betlejem. Dużym kunsztem aktorskim wykazali się zwłaszcza diabeł i Herod, którzy w humorystyczny sposób pokazali walkę dobra ze złem. Przedstawienie dodatkowo uatrakcyjniła piękna dekoracja i anielski śpiew, kolędy śpiewaliśmy wszyscy.

Święta Bożego Narodzenia to święto rodzin, rodziców, dzieci, przepełnione klimatem ciepła miłości i radości. Myślą przewodnią jasełek była refleksja nad tajemnicą narodzin Króla, który jest Miłością. Przesłaniem Jasełek było to, aby w sercach wszystkich ludzi narodziła się Miłość.