ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona. Szkoła nosi dumne imię wielkiego Polaka, nauczyciela i przyjaciela dzieci Janusza Korczaka.

Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem Pani Elżbiety Mzyk i Pani Beaty Kalafarskiej zaprezentowali swoim kolegom program artystyczny, poświęcony Patronowi Szkoły. Głównym celem przedstawienia było przybliżenie postaci Janusza Korczaka, jako wielkiego przyjaciela dzieci, wychowawcy, lekarza, pisarza. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili występ swoich kolegów.

W Dniu Patrona Szkoły odbyła się wystawa "Moje hobby - moja pasja". Na wystawie zgromadzono kolekcje uczniów i nauczycieli.

Były to zbiory porcelanowych figurek,  klocków LEGO, samochodów Hot Wheels, maskotek, znaczków, pocztówek. Na uwagę zasługiwała kolekcja obrazów p. Bożeny Galus oraz podkładek pod szklanki pani dyrektor Jadwigi Ptasznik.

Druga część wystawy była poświęcona patronowi szkoły  Januszowi Korczakowi i jego książkom. Wystawę zwiedzili wszyscy uczniowie klas I-VI.

Z okazji Święta Szkoły został zorganizowany również konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich klas

pt. „Janusz Korczak- nauczyciel z pasją”

Tematem konkursu były nasze pasje, zainteresowania, hobby. Uczniowie  mogli  wykonać swoje prace dowolną techniką, na arkuszu A-4.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, wybór najciekawszych  był trudny.

A oto zwycięzcy w kl. I-III

I   miejsce   Aleksandra Błażejczak kl. I a

II  miejsce   Wiktoria Sosin    kl.II b

Natalia Golik  kl. III a

III miejsce    Maciej  Halastra  kl. I a

Wojciech Luraniec kl. II a

Wyróżnienia otrzymali     Wojciech  Starzyk  kl. II a

Julia Twardzik       kl.II a

Klasy 0 otrzymały  dyplomy za udział całej  grupy w konkursie.

Klasy IV-VI

I miejsce  Wiktoria  Wojcieszko kl. VI b