ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

14  listopada szóstoklasiści w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej przedstawili młodszym kolegom montaż słowno-muzyczny poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości.

Program artystyczny przypomniał o ważnych w historii naszego kraju wydarzeniach, od czasów kolejnych rozbiorów, poprzez okres zaborów, powstań narodowych, wybuchu I wojny światowej aż do 11 listopada 1918 roku.

Recytowano wiersze związane tematycznie z tym okresem historycznym oraz te wyrażające tęsknotę za ojczyzną Polaków na emigracji.

Aby miało to swoje odzwierciedlenie wizualne, przygotowana została przez panią B. Kawulę prezentacja multimedialna. Na ekranie wyświetlano obrazy ilustrujące wydarzenia i sylwetkiosób, o których mówili wykonawcy. Nie zabrakło, oczywiście,pieśni patriotycznych i żołnierskich (uczniom akompaniowała na gitarze pani Magdalena Luraniec). Zadbano również o urozmaicenie stroju wykonawców, oprócz typowo galowego, były także mundury żołnierskie i harcerskie oraz stroje krakowskie. Uczniowie zebrani na sali z uwagą śledzili występ. Była to dla nich pouczająca i ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

Program został przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń klas szóstych: Elżbiety Ferdek i Barbary Kawuli.

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości.