Ruszamy po wakacyjnej przerwie!

We wrześniu - jak co roku po przerwie wakacyjnej – gromada zuchowa „Leśne Ludki” rozpoczęła swoją działalność. Do gromady należą uczniowie klas 1-3. W tym roku gromadę prowadzą: drużynowa Beata Strzelecka i przyboczna Barbara Studzińska.  Zbiórki odbywają się 2 razy w miesiącu, w czwartki o godz. 13.00 – 14. 45.

Wyjątkiem są zbiórki okolicznościowe organizowane w plenerze, np. wyjście na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych, czy ognisko, itp... Gromada współpracuje z drużyną Harcerską ZHP i biblioteką publiczną w Węgrzcach Wielkich oraz zaprasza do zabawy niezrzeszonych uczniów. Zbiórki są dla zuchów formą spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych, a także okazją do rozwoju duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego. Zuchy – podczas zajęć organizowanych na zbiórkach- mają okazję do  rozwijania nie tylko swoich umiejętności, ale także zainteresowań. Na nich poznają prawo zucha, zdobywają różne sprawności i przygotowują się do złożenia obietnicy zuchowej.

Zapowiada się kolejny ciekawy rok!  Już we wrześniu zuchy wybrały się do Krainy Wielkich Wysp, na których się osiedlili. Wyznaczyli swój teren, nadali nazwę wyspie i wykonali swoje herby. W trakcie kolejnych zajęć w październiku mieszkańcy poszczególnych wysp tworzyli środowisko geograficzno-przyrodnicze swojej wyspy, zasady zachowania się na wyspie, hymn lub okrzyk wyspiarzy, a na końcu połączyli swoje wyspy pięknymi mostami i zaprosili na nie turystów. Zuchy mogły podczas tych zajęć zdobyć sprawność Robinsona. Tuż przed świętem Wszystkich Świętych zuchy poszły na pobliski cmentarz, by zapalić znicze na grobach tych, którzy odeszli, szczególnie na grobach, o których inni zapomnieli.  W listopadzie przed nami jeszcze jedno poważne święto – 11 listopada oraz dużo zabawy w Andrzejki. W grudniu będziemy poznawać tradycje świąteczne oraz będziemy nieśli -do ludzi mieszkających w okolicy- Światełko Betlejemskie. Mikołaj też o nas nie zapomni i wyśle nas do kina, by się dobrze bawić. W nowym roku znowu niespodzianki, przyjemności, gry i zabawy, majsterki i radość tworzenia. A na koniec roku szkolnego nowi członkowie naszej gromady złożą obietnicę zuchową. Czuwaj!