ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

21 października 2011 roku był  ważnym dniem dla Pierwszaków, którzy w tym dniu złożyli ślubowanie  i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich.

Kilka tygodni  wcześniej najmłodsi  poznawali szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki, wdrażali się do nauki i współpracy w społeczności szkoły, przygotowywali wiersze, uczyli się śpiewać piosenki . Pomagali im koledzy, wychowawcy, nauczyciele i rodzice.

Wreszcie  nadszedł  ten  upragniony  dzień – Ślubowanie. W uroczystości wzięło udział 61 uczniów klas pierwszych, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, dyrektorzy, wychowawczynie.  Do  pięknie udekorowanej  sali, w strojach galowych, biretach na  głowach, tanecznym krokiem poloneza wkroczyli  Pierwszoklasiści. Pani dyrektor szkoły powitała rodziców, nauczycieli, a szczególnie klasy pierwsze. W swoich słowach podkreśliła powagę tego dnia.

W części artystycznej dzieci pokazały swoje zdolności: śpiewały piosenki, deklamowały wiersze  o przyjaźni  koleżeństwie, pracy i nauce w szkole.  Również uczniowie z klas drugich śpiewem,  wierszami i dobrymi radami powitali młodszych kolegów.

Najważniejszym wydarzeniem  dnia było Ślubowanie i pasowanie na uczniów przez Panią dyrektor. Uczniowie powtarzali słowa przysięgi, tym samym zobowiązali się:

DBAĆ O DOBRE IMIĘ KLASY I SZKOŁY

WYPEŁNIAĆ  SUMIENNIE OBOWIĄZKI UCZNIA

UCZYĆ SIĘ PILNIE, BYĆ DOBRYM KOLEGĄ

SZANOWAĆ RODZICÓW  I NAUCZYCIELI

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ

RODZICOM I  NAUCZYCIELOM

Po pięknych występach dzieci udały się do sal  lekcyjnych na zasłużony poczęstunek przygotowany przez kochanych rodziców.

Pierwszakom życzymy  wiele sukcesów w naszej szkole,  a rodzicom wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu swoich pociech.