"Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia"

14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez klasy IVa i IVb wspólnie z wychowawczyniami i panią Magdaleną Luraniec. Tego dnia w 1773 roku utworzono KEN - pierwsze na świecie ministerstwo oświaty. Uczniowie - ci mali i ci trochę więksi - dziękowali swoim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi technicznej za cierpliwość i za serce.
To pod okiem swoich wychowawców stawiamy pierwsze koślawe litery i składamy je w słowa. To nasza pani zna odpowiedzi na wszystkie dziecięce pytania - tłumaczy jak powstaje tęcza i dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów. Pięknie śpiewa i rysuje. Możemy zwierzyć się jej z kłopotów tak jak mamie... Rozumie, że jedni uczniowie wiedzę chwytają w mig, inni potrzebują więcej czasu, by sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Umie zachęcić do pracy jednych i drugich. Nigdy na nikogo nie krzyczy, lubi łobuziaków, choć niekiedy musi ich stawiać do kąta. W tym dniu uczniowie naszej szkoły złożyli najpiekniejsze laurki swoim nauczycielom - laurki wdzięczności za trud włożony w ich rozwój i wychowanie.