BEZPIECZNE DZIECKO

29.09.2011 rok

Początek roku szkolnego to doskonała okazja, by przypomnieć zasady, jak unikać różnego rodzaju zagrożeń . Uczniowie klas 0 – III spotkali się z Paniami policjantkami, które rozmawiały z nimi  na temat :

- „Bezpieczeństwo na drodze”,
- „Właściwe zachowanie się podczas zabaw i gier”
- „Ostrożność w kontaktach z nieznajomymi”.

Panie policjantki  w bardzo przystępny sposób opowiedziały  dzieciom  o tym jak należy zachowywać się bezpiecznie, nie tylko  na

drodze. Uświadomiły  konieczność noszenia światełek lub kamizelek odblaskowych. Ostrzegały  też przed osobami nieznajomymi – nie należy ich wpuszczać do domu, brać od nich upominków (np. cukierków), czy też oddalać się z nimi bez wiedzy rodziców. Przestrzegały  dzieci przed bezdomnymi psami, których nie należy zaczepiać, dotykać ani głaskać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami,  pochwaliły się znajomością numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania Panie policjantki rozdały uczniom książeczki na temat “ Unikania zagrożeń “- do przeczytania razem z mamą i  tatą.