DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

DZIEŃ   MYŚLI   BRATERSKIEJ

To stary skautowy zwyczaj obchodzenia

,,Dnia Myśli Braterskiej",

rocznicy urodzin twórcy skautingu

Roberta Baden-Powella   (22 Lutego,1857).

Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego: braterstwie wszystkich skautów świata, które w rozwinięciu idei Bi-Pi utożsamiać należy  z wzajemnym poznaniem i przyjaźnią wszystkich młodych ludzi. Idea ta to podstawa ogólnoświatowego między ludźmi różnych klas społecznych, pokoleń, przekonań, narodowości i wyznań.

To piękny zwyczaj kultywowany w szczepach, drużynach i zastępach. Każdemu,  a zwłaszcza młodemu człowiekowi potrzebna jest ta odrobina bezinteresownej pamięci, przyjaźni, świadomości wspólnoty, której skautowym symbolem jest znak umieszczony w omawianej korespondencji - znak płaskiego węzła.

„Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz,

jaką człowiek może zaproponować innemu człowiekowi.

Bezinteresownie"                                                                                                                                                                      Pino Pellegrino

W dniu, gdy  skauci na całym świecie stoją w bratnim kręgu, składamy najserdeczniejsze życzenia, by każdy dzień był pełen radości, by nasza codzienna przyjaźń promieniowała na innych w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.

Gromada "Leśne Ludki"

I DH "Dzieci Warszawwy"