ZASADY WYDAWANIA DUPLIKATÓW DOKUMENTÓW

Duplikaty świadectw szkolnych i legitymacji i karty rowerowej

Zasady wydawania duplikatów świadectwa, legitymacji szkolnej i karty rowerowej

i pobieranie opłat za te czynności.

w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka

w Węgrzcach Wielkich

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 roku w sprawie  świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych  (Dz. U.  z 2010 r. Nr 97 poz. 624  z pźn. zm. )

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225   poz. 1635 z późn. zm.)

I. Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej.

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej  z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.

Załącznik nr 1 do pobrania w Sekretariacie  lub na stronie internetowej .

2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko i imię, data urodzenia, adres zamieszkania) oraz dowód opłaty skarbowej.

3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9 zł.

II. Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych.

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa   z podaniem przyczyny ubiegania się  o duplikat oraz określeniem:

- rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły / klasy),

- roku ukończenia szkoły / klasy.

Załącznik nr 2 do pobrania w Sekretariacie lub na stronie internetowej.

2. Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.

3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 zł.

III. Zasady wydawania duplikatów karty rowerowej.

1. W przypadku utraty oryginału karty rowerowej rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu karty rowerowej  z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.

Załącznik nr 3 do pobrania w Sekretariacie  lub na stronie internetowej .

IV.  Powyższe opłaty należy wnosić na konto:

Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka

Węgrzce Wielkie 190

32-002 Węgrzce Wielkie

Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce

nr 27 86190006 00 100 2005122 0003

z dopiskiem: „Nazwisko i imię ucznia/absolwenta - wpłata za duplikat legitymacji szkolnej/ świadectwa/ karty rowerowej"

Wprowadzono zarządzeniem dyrektora Nr 5/2010 z dnia 10 listopada 2010 r.