Pierwsza pomoc z żołnierzami

Po raz kolejny żołnierze XI Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Krakowie uczyli naszych ósmoklasistów  zasad udzielania pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem żołnierzy uczniowie ćwiczyli resuscytację oraz zakładanie opatrunków uciskowych na … na szczęście zdrowe kończyny. Bardzo dziękujemy naszym gościom za ciekawe zajęcia i tak duże zaangażowanie. Składamy im także serdeczne życzenia z okazji ich Święta. 27 września to wyjątkowa data-  w tym dniu bowiem obchodzimy rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.  A Terytorialsi   w swych działaniah odwołują się do tradycji niepodległościowych i właśnie tego dnia, czyli 27 września Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje święto.